Lokalizacja konferencji - Kielce - Sandomierz

Sandomierz: najlepsze miejsce dla Fykologów.

Miasto powiatowe położone na siedmiu wzgórzach nad Wisłą na styku dwóch krain geograficznych: Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej i Kotliny Sandomierskiej, w odległości 85 km od Kielc i 15 km od Tarnobrzegu.

 

Kielce –stolica województwa świętokrzyskiego, położona w Górach Świętokrzyskich, nad
rzeką Silnicą, to miasto geologicznych osobliwości nazywane „największym muzeum
geologii pod gołym niebem". Na terenie miasta znajduje się szereg rezerwatów przyrody ożywionej i nieożywionej, m.in. Kadzielnia, Karczówka, Ślichowice, Wietrznia, Biesak- Białogon. Wśród licznych obiektów polecanych do zwiedzania, szczególne miejsce zajmuje Muzeum Narodowe mieszczące się w Pałacu Biskupów Krakowskich, Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP, Pałacyk Zielińskiego, Dworek Laszczyków, Rynek, Synagoga oraz Muzeum Zabawek i Zabawy jedyne tego typu w Polce, posiadające w swych zbiorach około 30 tys. eksponatów.

Zabytki w Kielcach

– Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, Plac Zamkowy 1 – wspaniały pałac z I połowy XVII wieku, jeden z najcenniejszych przykładów polskiej rezydencji z epoki Wazów. Obecnie mieści się w nim Muzeum Narodowe w Kielcach.

– Bazylika w Kielcach, Plac Panny Marii 3 – katedra Wniebowzięcia NMP początkami sięga XII wieku jako niewielki romański kościół kolegiacki. W wyniku wielu renowacji zatracił pierwotne cechy. Dziś ma charakter wczesnobarokowej, trójnawowej bazyliki na planie prostokąta. Barokowy ołtarz główny wykonany jest z drewna, cały złocony.